Pani Anna pracuje w dziale sprzedaży jednej z największych firm regionu województwa kujawsko-pomorskiego. Jak sama mówi, rozpoczynając pracę postawiła na zaangażowanie i rozwój.

Pracę rozpoczęła tuż po zakończeniu studiów magisterskich. Brak wykształcenia w kierunku marketingu i handlu spowodował konieczność szybkiego dostosowania wiedzy do wymagań zawodowych. Podstawową motywację do podejmowania kolejnych działań na drodze samokształcenia stanowiły chęć utrzymania atrakcyjnej pracy oraz potrzeba samodoskonalenia i poszerzania własnych horyzontów.

Dziś jestem w tym miejscu, ale mnie interesuje to, gdzie będę jutro. Pani Anna z zaangażowaniem podejmowała kolejne wyzwania edukacyjne, które nie tylko podnosiły jej kwalifikacje, ale także wpłynęły na podwyższenie samooceny oraz coraz lepsze postrzeganie przez przełożonych i członków zespołu. Jak sama stwierdza “Czasami, wracając do domu po weekendowych zajęciach, zarzekałam się, że to ostatnia podyplomówka, że czas odpocząć. Jednak nie potrafiłam odmówić sobie przyjemności uczestnictwa w kolejnym, interesującym mnie szkoleniu. Nigdy dość nauki. Dzięki niej czuję, że rozwijam się nie tylko w kwestiach czysto merytorycznych, ale również wewnętrznie. Poza tym jest to świetna odskocznia od codzienności w rytmie praca - dom. No i nie ukrywam, że dzięki tej aktywności czuję się pewniej na rynku pracy - zarówno w kontekście obecnej pracy, jak i ewentualnych zmian”. Warto zwrócić uwagę, że kształcenie i samorozwój nie musi być jedynie „przykrym” obowiązkiem umożliwiającym dalszy rozwój zawodowy, czy poprawę bytu materialnego. Pani Anny potwierdza, że jeżeli działania prowadzące do rozwoju muszą nam jednocześnie przynosić choć odrobinę przyjemności, bo bez cała ciężka praca w pewnym momencie może pójść na marne.

Dzisiaj po niemal sześciu latach pracy Pani Anna jest szanowanym pracownikiem, który dzięki ciągłemu podnoszeniu swoich kwalifikacji posiada bardzo realne perspektywy dalszego rozwoju w obecnej firmie, ale jednocześnie nie musi patrzeć z obawą na ewentualną zmianę miejsca zatrudnienia.