„Średni wiek…to najlepszy wiek”, tak przynajmniej uważa Pani Kasia, która jest doskonałym przykładem, że rozwijać zawodowo można się w każdym wieku, niezależnie od wyuczonego zawodu.

Historia zawodowa Pani Kasi zaczyna się po ukończeniu teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po studiach podjęła pracę, jako nauczyciel religii. W ramach tej specjalności osiągnęła wszystko, na co pozwalają polskie realia pracy w zawodzie nauczyciela. Pewnego poranka stwierdziła jednak, że to nauczanie religii przestaje jej wystarczać i podjęła decyzję o podjęciu studiów podyplomowych w kierunku nauczania w szkole średniej podstaw przedsiębiorczości. Były, to początki kiedy ten zupełnie nowy przedmiot wchodził do szkół. Właściwie trudno było powiedzieć jednoznacznie, w jakim kierunku pójdzie rozwój tej specjalności. Dzisiaj po kilku latach spędzonych przy tablicy z markerem w dłoni i wdrażaniu młodzieży podstaw marketingu, prowadzenia własnej działalności gospodarczej, zasad funkcjonowania rynku posiada na swoim koncie wiele sukcesów w zakresie przedmiotowych olimpiad i jeszcze więcej satysfakcji z młodych ludzi, którzy dzięki wspomnianemu wcześniej porankowi doskonale radzą sobie na wybranych (nierzadko dzięki niej) kierunkach studiów.

To jednak naszej Pani Kasi nie wystarczyło. Za namową przyjaciółki i odświeżając nieco swoje matematyczne pasje zdecydowała się na podjęcie studiów informatycznych, które doprowadziły ją najpierw do tytułu inżyniera, a następnie magistra. Dzisiaj dzięki temu Pani Kasia planuje otworzyć własną firmę zajmującą się tworzeniem i wdrażaniem zaawansowanych serwisów internetowych. Na pytanie, czy to oznacza koniec pracy w szkole, odpowiada zdecydowanym tonem: „NIGDY!!!”

Przykład Pani Kasi doskonale uwidacznia, jak często pracodawcy mylą się ograniczając możliwość dostępu do pracy ludziom w wieku średnim, który oznacza przede wszystkim doświadczenie i obycie. Warunek jest jednak jeden: otwarcie na ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji.